گزارش برنامه جنگل جیغ (سربرج تا کرتیون) – ۱۵ شهریور ۹۸
۱۳۹۸-۰۷-۰۱
گزارش برنامه قله بزد – ۲۹ شهریور ۹۸
۱۳۹۸-۰۷-۰۲

برنامه بازدید از آبشار سِمبی و چشمه گت قارزم واقع در جنگل های هزار جریب بهشهر، طبق تقویم شش ماهه باشگاه کاویان، روزهای ۱۷ تا ۱۹ شهریور ماه به سرپرستی بیژن فاتحی برگزار شد.

ساعت ۱۹:۵۰دقیقه روز یکشنبه۱۷ خردادماه از پایانه مسافربری مشهد به همراه ۴۲ نفر از همنوردان به سمت بهشهر واقع در استان مازندران حرکت کردیم.

ساعت ۹:۲۰ دقیقه صبح روز بعد به این شهر رسیدیم. سوار مینی بوس ها شده و پس از ملحق شدن راهنمای محلی به تیم، به سمت دریاچه عباس آباد حرکت کردیم و نیم ساعت بعد به دریاچه رسیدیم.

پس از صرف صبحانه و کمی گشت در منطقه ساعت ۱۲ به سمت روستای محمدآباد حرکت کردیم. ساعت ۱۳:۳۰ به این روستا رسیدیم و پس از طی تقریبا ۳۰ دقیقه از مسیر گل آلود که به سمت چشمه گت قارزم می رفت، با توجه به زمان کم و مناسب نبودن مسیر پیمایش تصمیم بر این شد که از بازدید چشمه صرف نظر کرده و به سمت روستای یخکشی برای شب مانی حرکت کنیم.

بعد از خوردن نهار در ارتفاعات روستای محمدآباد به سمت روستای یخکشی حرکت کردیم. ساعت ۱۸:۳۰ به ابتدای مسیر آبشار سمبی رسیدیم و در محل مناسبی کمپ شب مانی را ایجاد کردیم.

ساعت ۷ صبح روز سه شنبه ۱۹ شهریور بعد از صرف صبحانه و جمع آوری کمپ در ساعت ۹:۱۰ دقیقه به سمت آبشار حرکت کردیم. حدود ساعت ۹:۴۵ به آبشار زیبای سمبی رسیدیم.

بعد از بازدید و گرفتن عکس یادگاری به سمت مینی بوس ها حرکت کردیم.

ساعت ۱۲ به سمت گلوگاه رفتیم و پس از صرف نهار در ساعت ۱۵:۳۰ سوار اتوبوس شده و به سمت مشهد حرکت کردیم و در ساعت ۱:۳۰ بامداد روز چهارشنبه به مشهد رسیدیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *