معرفی برنامه دره مَج
۱۳۹۶-۰۹-۲۸
معرفی برنامه دره کلیدر
۱۳۹۶-۰۹-۲۸

آبشار آبگرم در مجاورت روستایی به همین نام در ۷۵ کیلومتری شهرستان کلات قرار دارد.

نام این آبشار از روستای آبگرم که دارای چشمه‌های آبگرم زیاد می باشد، گرفته شده‌است. آب این آبشار از سرچشمه که چند کیلومتر بالاتر از خود آبشار قرار گرفته، به شکل قابل توجهی، گرم است. نه البته آنقدر گرم که در زمره چشمه های آب گرم محسوب شود اما حدود ۳۰ تا ۳۵ درجه گرما دارد.

 از ابتدای روستا جاده خاکی شروع می شود و به سمت بند که فضایی سیمانی برای ذخیره و کانال کشی آب است ادامه می یابد. از جاده خاکی با ماشین می توان تا پای بند رفت. البته یکی دوباری هم باید از رودخانه رد شد. از پای بند به بعد را باید به مدت یک ساعت پیاده رفت.

مسیر، از دشتی باز و بسیار سرسبز می گذرد که البته از چشم گروههای دوچرخه سواری دور نمانده است. پیش از رسیدن به آبشار، درست در پیچ مسیر، بنایی تاریخی قرار دارد که به اعتقاد مردم روستا شکارگاه نادر بوده است. چوپان ها از بنا به عنوان گاش استفاده می کنند و گاش محلی است که معمولا در توقف های شبانه گوسفندها را در خود نگهداری می کند.


می توانید مسیر را از بالای آبشار ادامه داده و حدود نیم ساعت بعد به سرچشمه آبشار برسید که باز بر خلاف دیگر آبشارها نه در پایین دیواره بلکه در وسط دشت قرار دارد و آب آن گرم است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *