معرفی برنامه قله سوسن
۱۳۹۶-۰۹-۰۷
معرفی برنامه قله رِوِنج
۱۳۹۶-۰۹-۱۲

آبشار گزو

این آبشار واقع در جنگل شگفت‌انگیز و آکنده از اکسیژن لفور، یکی از زیباترین و بلندترین آبشارهای ایران است. آبشار گزو با ارتفاع تقریبی ۷۵ متر در فاصله‌ ۱۵ کیلومتری «زیرآب» سوادکوه قرار دارد.

پس از طی ۲۸ کیلومتر جاده خاکی در این جنگل زیبا به امامزاده برادران گزو می رسیم. البته در طول مسیر به دو راهی های زیادی وجود دارد که با تابلوی به طرف امامزاده گزو راه کاملا” مشخص می شود. از امامزاده تا آبشار به مدت نیم ساعت پیاده روی به سمت پایین جنگل با یک شیب نسبتا تند فاصله داریم.

بهشت گمشده و چشمه دلاسره نیز در همین منطقه واقع است. مسیر ارتباطی آن راه روستایی جمشید آباد «زیرآب» و دیگری از جاده‌ لفور در پشت سد البرز در جاده کارسنگ است. برای دسترسی به آن یک ساعت و نیم پیاده روی سبک نیاز است. وضعیت اسکان به صورت آزاد در دل جنگل می باشد.

سد البرز

سد لفور یا همان سد البرز با ارتفاع ۷۲ متر در دهستان لفور بر روی تلاقی سه رودخانه کارسنگ رود و آذررود و اسکلیم روهار در منطقه ای به نام دئوتک (محل تلاقی دو آب) احداث شده‌ است.

این سد خاکی بزرگ در کنار جنگل زیبا، منظره ای زیبا و دلنواز را فراهم آورده است.

هفت آبشار لفور

جنگل بکر لفور در سوادکوه شمالی با انبوه درختان، آبشارها، چشمه سارها و رودها زیباترین چشم‌اندازهای طبیعی را دارد. در استان مازندران، از دیدنی‌ترین مناطق سوادکوه می‌توان لفور را نام برد که در بهار و تابستان گردشگران زیادی این منطقه را برای گردش یک روزه خود انتخاب می‌کنند.

قدم زدن در جنگل‌های هیرکانی که حدود ۴۰ میلیون سال قدمت دارد و از دوران ژوراسیک به جا مانده و دارای ۸۰ گونه گیاه چوبی است بسیار خیال انگیز خواهد بود.

در این جنگل حدود ۲ ساعت پیاده‌روی خواهید داشت، عبور از میان درختانی مانند راش، ممرز، لیلکی، انجیلی، ازگیل و…، آشنایی با گونه‌های نادر گیاهی منطقه، تنفس در هوای پاک جنگل و با عطر گیاهان لذت جنگل‌پیمایی را افزایش خواهد داد. پس از پیاده‌روی ۲ساعته در زمین شیب‌دار جنگلی در میان درختان سربه فلک کشیده به هفت آبشار می‌رسید.

باشگاه کوهنوردی کاویان، برنامه بازدید از آبشار گزو، دریاچه جنگلی و سد البرز و هفت آبشار لفور را ۲۴ تا ۲۸ آبان ماه به مدت چهار و نیم روز برگزار می کند.

در این برنامه علاوه بر دیدن مناظر بکر جنگلی و آبشارهای زیبا، سفر با قطار در مسیر جنگلی فیروزکوه -قائمشهر را تجربه خواهید کرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *