گزارش برنامه قله بینالود – ۲۷ مهر ۹۷
۱۳۹۷-۰۷-۳۰
گزارش سفر به ماسال – آبان ۹۷
۱۳۹۷-۰۸-۲۱

دریاچه ارواح

دریاچه ممرز که به تالاب ارواح نیز شهرت دارد در ۵ کیلومتری شمال روستای چلندر از توابع نوشهر و در میان جنگل انبوه پهن برگ در منطقه ملاکلا قرار گرفته است.

طول دریاچه در حدود ۷۰۰ متر و عرض آن ۳۰۰ متر است. در درون دریاچه درختان خشک شده ای قرار دارند که منظره جالبی ایجاد کرده اند. به نظر می رسد تصویر این درختان خشکیده در میان دریاچه که معمولا مه آلود است، باعث نامگذاری آن به ارواح شده است.

برای رسیدن به دریاچه ارواح از روستای ونوش حدود ۹ کیلومتر پیمایش جنگلی خواهیم داشت. (رفت و برگشت ۱۸ کیلومتر). البته بخشی از این مسیر را می توان با وسیله نقلیه پیمایش کرد.

آبشار آلاشور (نجارده)

آبشار آلاشور با ارتفاع حدود ۳۲ متر در نزدیکی روستای نجارده از توابع شهرستان نوشهر و در دل جنگل های انبوه و زیبای این منطقه قرار دارد و در دل دره ای معروف به شیوا دره و یا دره مور سرازیر می شود.

نبود دسترسی آسان به این آبشار باعث بکر ماندن این منطقه شده است. آبشار آلاشور در سال ۹۵ در فهرست آثار ملی طبیعی ایران به ثبت رسیده است.

باشگاه کوهنوردی کاویان برنامه بازدید از دریاچه ارواح و آبشار آلاشور و پیمایش در دل جنگل های استان مازندران را در روزهای ۱تا ۴ آذر ماه به سرپرستی محمدحسین ایزدپناه برگزار می کند. برای ثبت نام به نشانی http://portal.kavianclub.com مراجعه فرمایید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *