گزارش برنامه قله بلوران – ۲ شهریور ۹۷
۱۳۹۷-۰۶-۱۱
گزارش برنامه قوشه چشمه – ۷تا۹ شهریور۹۷
۱۳۹۷-۰۶-۱۴
  1. قله «گرگ» با ۳۵۶۰ متر ارتفاع، بر روی آخرین خط‌الرأس شرقی – غربی البرز واقع شده است. شمال این خط‌الرأس به مناطق جنگلی چمستان – نور – کجور و جنوب آن به روستاهای منطقه بلده ختم می‌شود.


طول این خط‌الرأس بیش از ۱۲۰ کیلومتر بوده که سمت شرقی آن در جاده هراز (حوالی منگل) و غرب آن در جاده چالوس (حوالی ولی‌آباد و هزارچم) پایان می‌یابد.


قله مشهور ۴۱۰۰ متری وروشت در غرب این خط‌الرأس طویل قرار گرفته و از قلل شرقی آن بعد از قله گرگ، می‌توان به قله ۳۲۰۰ متری «تیرستاق» اشاره کرد.

قله گرگ که در زبان محلی زاغن نامیده می شود، بلندترین قله حوضه آبخیز «وازرود» است. این قله در  رشته کوه هایی قرار گرفته که اولین جبهه هوای خزری به این رشته کوه برخورد کرده و به همین علت مه گیر بوده و از اوایل آبان ماه سفیدپوش می شود.
 

قله گرگ را می‌توان از دو سوی شمالی و جنوبی آن صعود کرد؛ صعود شمالی آن از دو مسیر آمل – چمستان و روستای واز و همینطور آمل – چمستان و منطقه لاویج صورت می گیرد و صعود جنوبی آن از مسیر روستای تاکر (جاده هزار و بلده) انجام می شود.

باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد، برنامه صعود به قله ۳۵۶۰ متری گرگ را روزهای ۲۷ تا ۳۰ شهریور ۹۷ از مسیر روستای واز و به سرپرستی رضا سعیدی برگزار می کند.

مسیر صعود به این قله از میان مناطق جنگلی بکر با مناظر فوق العاده انجام می شود و در بسیاری از طول مسیر می توان قله دماوند را نیز مشاهده کرد.

برای ثبت نام در این برنامه به سایت باشگاه به آدرس ذیل مراجعه فرمایید و بصورت اینترنتی ثبت نام نمایید.

portal.kavianclub.com

1 دیدگاه

  1. حسین گفت:

    بسیار عالی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *