معرفی برنامه دریاچه چشمه سبز
۱۳۹۶-۱۰-۲۱
گزارش صعود به قله دماوند (مسیر جنوبی) ۶ تا ۹ مرداد ۹۵
۱۳۹۶-۱۰-۲۵

روستای دهسرخ در ۴۵ کیلومتری مشهد در مسیر جاده مشهد – ملک آباد واقع شده است که به واسطه خاک قرمز آن به قریه الحمراء مشهور و سابقه آن به قبل از اسلام باز می گردد.

روستای بُزوشک روستایی از توابع بخش احمدآباد شهرستان مشهد است و در فاصله ۶۵ کیلومتری این شهر مشهد قرار دارد. در دره بزوشک درختانی تنومند و کهنسال وجود دارد.

چشمه گراب نیز در مسیر جاده قدیم مشهد به نیشابور در نزدیک روستایی به همین نام قرار دارد.

یکی از زیباترین نقاط این منطقه قله‌ای می‌باشد که شبیه به قله های اتشفشانی سر از زمین بیرون آورده‌است. ارتفاع این قله کوچک از سطح زمین همان منطقه شاید به ۷۰ متر برسد. زمانی که به بالای این قله می‌رسید دهانه آتش فشانی را مشاهده می‌کنید که از نوک قله تا روی سطح آب ارتفاعی حدود ۸ متر دارد و باقی فضای آن را آب پر کرده‌ که البته عمق آب نیز ۶ متر است.

این چشمه از جمله چشمه های آب گرم اطراف مشهد است. باید توجه داشت که آب این چشمه در فصل پاییز و زمستان آنچنان گرم نیست اما خواص معدنی خود را دربر دارد.

شروع این برنامه کوهپیمایی با بازدید از روستای دهسرخ و عمارت امام زاده این روستا آغاز می شود. پس از صرف صبحانه با وسیله نقلیه به سمت روستای بزوشک حرکت نموده و بعد از بازدید از کاروانسرای این روستا در مسیر دره بزوشک به صورت رفت و برگشت پیمایش اجرا خواهد شد. در انتها با وسیله نقلیه به سمت چشمه های گراب حرکت نموده و پس از بازدید از این چشمه ها به سمت مشهد بازمی گردیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *