معرفی برنامه کویر ورزنه
۱۳۹۷-۰۸-۲۲
گزارش صعود به قله شیرباد – ۲۵ آبان ۹۷
۱۳۹۷-۰۹-۰۶

محمود کوهستانی، از پیشکسوتان کوهنوردی خراسان، متولد پنجمین روز پنجمین ماه سال ۱۳۴۸ است. او کوهنوردی را از سال ۵۶ و زمانی که فقط ۸ سال داشت شروع کرده است.

وی با بیان اینکه در طول ۴۲ سال کوهنوردی مستمر، اکثر قله های بلند استان و کشور را صعود کرده ام، می گوید: اولین شرط کوهنوردی، زیر پا گذاشتن غرور و خودبینی است.

کوهستانی ادامه می دهد: در کوهنوردی باید کوه رفتن و به قله رسیدن را به خودمان ثابت کنیم نه دیگران! اگر هدفمان از کوهنوردی ثابت کردن آن به دیگران باشد، ممکن است در این راه مجبور به دروغگویی و ریاکاری بشویم.

پیشکسوت کوهنوردی خراسان با اشاره به اینکه در ۲۷ سال گذشته، سرپرستی و راهنمایی برنامه های متعدد کوهنوردی را بر عهده داشته ام، می گوید: تیم های زیادی از باشگاه های کاویان، آزادگان، کاوشگران، چکاد و…  همچنین اداره ها و سازمان های استان را سرپرستی کرده و به مناطق و قله های مختلف سراسر کشور برده ام.

وی می افزاید: در اکثر عملیات های امداد و نجات در سطح استان نیز حضور داشته ام و این کار را که با سختی های زیاد همراه است با عشق و علاقه انجام داده ام.

کوهستانی به تشکیل اولین گروه کوهنوردی معلولان جسمی حرکتی توسط خودش اشاره می کند و می گوید: این گروه را سال ۷۷ ایجاد کردم و اعضای آن را هر ماه به کوه ها و قله های مختلف می برم.

گفتنی است باشگاه کوهنوردی کاویان مشهد ضمن آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای محمود کوهستانی عزیز، برنامه صعود به قله ۴۵۰۱ متری هزار (بلندترین  قله استان کرمان و چهارمین قله بلند ایران) را در روزهای اول تا چهارم آذرماه امسال، با هدف بزرگداشت این کوهنورد ارزشمند خراسانی برگزار می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *