گزارش برنامه قله لوکه مولی – ۳۰ آذر ۹۷
۱۳۹۷-۱۰-۰۸
گزارش برنامه قله سیاه چوبین – ۱۴ دی ۹۷
۱۳۹۷-۱۰-۱۷

برنامه صعود به قله هفت شاخ کاشمر، به دعوت باشگاه هفت شاخ این شهرستان و به صورت مشترک با این باشگاه، روزهای ۶ و ۷ دی ماه ۹۷ به سرپرستی نوید رسولی برگزار شد.

ساعت ۱۶ عصر پنج شنبه به همراه ۱۶ نفر از همنوردان از میدان استقلال به سمت شهر کاشمر واقع در ۲۴۰ کیلومتری مشهد به راه افتادیم.
ساعت ۲۰:۱۰ به کاشمر رسیدیم و با هماهنگی آقای علی اکبری سرپرست برنامه باشگاه هفت شاخ و میزبان مهربان مان، در خوابگاه اداره آموزش و پرورش شهرستان برای شب مانی مستقر شدیم.
ساعت ۵ صبح روز جمعه از خواب بیدار و طبق قرار قبلی با تیم باشگاه هفت شاخ ساعت ۶ به ایشان ملحق شدیم و به سمت ابتدای مسیر پیمایش حرکت کردیم.


ساعت ۶:۵۰ از ماشین ها پیاده شده و پس از صحبت و معرفی اعضا و سرپرستان و آشنایی بیشتر اعضای هردو تیم، سرقدم و عقبدار از باشگاه هفت شاخ انتخاب شد و حرکت خود را آغاز کردیم.


پس از یک ساعت پیمایش داخل دره برای صرف صبحانه به مدت ۲۵ دقیقه توقف کردیم و مجدد براه افتادیم. بیشتر مسیر باید به صورت دست به سنگ طی می شد…

ساعت ۱۱:۳۰ به خط الرس رسیدیم که بسیار جالب بود،‌ تماما سنگی با عرض یک تا ۳ متر تیغه! خط الرس را با یک گردش ۴۵ درجه به سمت شرق ادامه دادیم و پس از ۳۰ دقیقه پیمایش به قله رسیدیم.

دستگاه جی پی اس ارتفاع ۱۹۵۷ متری را نشان می داد. پس از گرفتن عکس، مسیر برگشت را در پیش گرفتیم. این مسیر متفاوت با مسیر رفت و با شیب زیاد و سنگ های ریزشی همراه بود.


در نهایت ساعت ۱۴:۳۰ پس از اتمام شیب در محلی برای صرف نهار توقف کردیم. ادامه مسیر داخل دره طی شد و در نهایت ساعت ۱۶:۳۰ به مینی بوس رسیدیم و بعد از تشکر و خداحافظی با دوستان کاشمری به سمت مشهد راه افتادیم و ساعت ۲۱:۱۵ دوستان به سلامت در میدان استقلال مشهد از یکدیگر جدا شدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *