برگزاری دوره امداد و کمکهای اولیه
۱۳۹۶-۱۱-۱۰
گزارش برنامه قله شیرباد (آمادگی شیرکوه) ۱۳ بهمن ۹۶
۱۳۹۶-۱۱-۱۷

طبق تقویم شش ماهه باشگاه کاویان، برنامه بازدید از آبشار آبگرم کلات روز جمعه ۱۳ بهمن ماه به سرپرستی مسعود کاوه برگزار شد.

ساعت ۶:۴۰ دقیقه صبح روز جمعه به وسیله یک دستگاه مینی بوس و همراهی ۱۱ نفر از همنوردان، عازم جاده کلات شدیم. ابتدا در دره خور توقف کوتاهی برای خرید داشتیم و سپس به سمت روستای آبگرم به راه افتادیم.

روز زیبای زمستانی با تابش دلچسب آفتاب زیباتر شده بود. ساعت ۷:۳۰ دقیقه به روستا رسیدیم و از مینی بوس پیاده شدیم. پس از معرفی ارکان گروه، محمدمهدی پاکدل به عنوان سرقدم و سمیه قوی نیت به عنوان امدادگر، شادمانه به سوی آبشار به راه افتادیم.

قبل از رسیدن به بند در بین راه چند دقیقه ای راجع به رشته کوه هزار مسجد و وضعیت منطقه آبگرم و مسائل راجع به آن صحبت کردیم و سپس در کنار بند، صبحانه را بصورت دسته جمعی و در محیطی صمیمانه میل کردیم.

ساعت ۱۲:۳۰ ظهر پس از چند بار عبور از عرض رودخانه که بسیار پر آب تر از همیشه بود، به آبشار آبگرم رسیدیم.

با مشورت اعضای تیم، از رفتن به سرچشمه ها منصرف شدیم و بساط نهار برقرار شد. پس از صرف نهار به سمت روستا برگشتیم و در راه از قلعه قدیمی نگاهبانی که بسیار جالب و دیدنی است، بازدید کردیم.


قبل از تاریک شدن هوا به روستا رسیدیم و سوار مینی بوس شدیم و به سمت مشهد به راه افتادیم. در راه به قهوه خانه دره خور رفته و بصورت دسته جمعی چای نوشیدیم و در نهایت ساعت ۱۸:۴۵ دقیقه به مشهد رسیدیم و یک روز آرام و خاطره انگیز در دامان پرمهر طبیعت به پایان رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *