معرفی برنامه بازدید از گنبدهای نمکی گرمسار
۱۳۹۷-۰۹-۲۸
گزارش برنامه قله لوکه مولی – ۳۰ آذر ۹۷
۱۳۹۷-۱۰-۰۸

برنامه پیمایش کویر اردمه نیشابور طبق تقویم شش ماهه باشگاه کایان، روز جمعه ۲۳ آذر ۹۷ به سرپرستی امیرحسین سعیدی برگزار شد.


ساعت ۶:۴۵ صبح روز جمعه به همراه ۴۰ نفر از همنوردان به وسیله یک دستگاه اتوبوس از میدان استقلال مشهد به سمت شهرستان نیشابور به راه افتادیم.

نزدیکترین منطقه کویری به مشهد منطقه حفاظت شده رئیسی و کویر اردمه می باشد. این منطقه در ۲۵ کیلومتری جنوب نیشابور در مسیر جاده نیشابور به کاشمر قرار دارد.

نزدیکترین راه برای رسیدن به کویر اردمه از سمت جاده نیشابور – سبزوار و از طریق روستای رهن کاریز است. برای رسیدن به این روستا در مسیر جاده سبزوار با دیدن تابلوی «فدیشه» باید به سمت چپ پیچید و بعد از روستای کفکی به رهن کاریز رسید.

ساعت ۹:۱۰ به روستای رهن کاریز رسیدیم و پیمایش خود را به سرقدمی رضا سعیدی، عقبداری مهدی ناصری فرد و امدادگری ناصر علیچی آغاز کردیم.

بعد از حدود ۴۵ دقیقه پیاده روی به کالشور رسیدیم و در کنار آن برای صرف صبحانه توقف کردیم. و سپس برای پیمایش در رمل ها به راه افتادیم.

لذت راه رفتن در ماسه ها و رمل ها وافر و به یادماندنی بود…

ساعت ۱۲:۳۰ روی یکی از رمل ها برای صرف نهار توقف کردیم و در همین حین یکی از همنوردان در مورد پوشش گیاهی منطقه توضیحاتی داد.

بعد از صرف نهار مسیر برگشت را در پیش گرفتیم و ساعت ۱۶ به محل اتوبوس رسیدیم. در نهایت ساعت ۱۹:۳۰ به ایستگاه اتوبوس گلبهار رسیدیم و برنامه با سلامتی همه همنوردان و ثبت خاطره روزی زیبا به پایان رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *