گزارش برنامه قله یامان داغی اول خرداد ۹۵
۱۳۹۶-۰۶-۱۰
گزارش برنامه صعود به قله کان مس ۱۰ آذر ۹۶
۱۳۹۶-۰۹-۱۲

روز جمعه ۱۴ آبان برنامه پیمایش کویر رئیسی تا روستای اردمه به سرپرستی سیمین نوری برگزار شد.

ساعت ۶:۴۵ دقیقه صبح روز جمعه به همراه ۳۴ نفر از اعضای باشگاه، سوار بر یک دستگاه اتوبوس به سمت شهرستان نیشابور، منطقه حفاظت شده رئیسی (کویر عشق آباد) که ۲۰ کیلومتر بعد از نیشابور به سمت سبزوار، در جاده فرعی روستای فدیشه قرار دارد، به راه افتادیم.

ساعت ۹:۳۰ در روستای رهن کاریز از اتوبوس پیاده شده و پس از پرس و جو از اهالی روستا به سمت روستای اردمه به راه افتادیم. خارج از روستا علی امیرشیبانی به عنوان سرقدم، مهتاب مروارید به عنوان عقبدار و علی صنعتی به عنوان امدادگر به اعضای تیم معرفی شدند و در به راه افتادیم.

نیم ساعت بعد در نزدیکی کالشور که در این زمان خشک بود، برای صرف صبحانه توقف کردیم. ساعت ۱۰:۵۰ ادامه مسیر را پی گرفتیم. در این منطقه تپه ماهورهایی به صورت پراکنده وجود دارد که لذت کویرنوردی را در ابعاد کوچکتر برای طبیعت دوستان فراهم می کند.

به همراه اعضای تیم به روی تپه های ماسه ای رفته و پس از توقفی کوتاه راهی دیگر رمل ها شدیم.

در ساعت ۱۳ روی نزدیک ترین رمل به روستای اردمه برای صرف ناهار توقف کردیم. ساعت ۱۶:۳۰ به روستای اردمه رسیدیم. اتوبوس در این روستا منتظر ما بود. سوار ماشین شده و به سمت مشهد به راه افتادیم. ساعت ۱۸:۳۰ به مشهد رسیدیم در حالی که شاکر خداوند مهربان برای گذران یک روز زیبا با هوای آفتابی و دلچسب در آغوش طبیعت زیبا و بکرش بودیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *