گزارش برنامه دره خوشرو – ۲۰ مهر ۹۷
۱۳۹۷-۰۷-۳۰
معرفی برنامه دریاچه ارواح و آبشار آلاشور
۱۳۹۷-۰۸-۰۲

برنامه صعود به قله ۳۲۱۱ متری بینالود، طبق تقویم شش ماهه باشگاه کاویان، روز جمعه ۲۷ مهرماه ۹۷ به سرپرستی محسن دلاوری برگزار شد.

صبح جمعه ساعت ۵:۱۰ به وسیله یک دستگاه مینی بوس از میدان استقلال مشهد به سمت روستای فریزی واقع در بخش گلبهار شهرستان چناران به راه افتادیم. سه نفر از همنوردان در گلبهار به ما پیوستند و در نهایت تیمی ۱۹ نفره، ساعت ۷ صبح به ابتدای مسیر در دره سیب رسیدیم.

کمی جلوتر در نزدیکی رودخانه صبحانه خوردیم و ۷:۴۵ بعد از معرفی ارکان تیم؛ محسن حسین زاده به عنوان سرقدم و امدادگر و دانیال نباتی به عنوان عقبدار، پیمایش خود را آغار کردیم.

در مسیر دره، پاییز با رنگ های زرد و نارنجی و قرمز درختان خودنمایی می‌کرد. پس از حدود ۲ ساعت پیمایش در ساعت ۹:۴۰ به جانپناه ایمانی در ارتفاع ۲۲۴۰ متری رسیدیم.

پس از ۱۵ دقیقه استراحت به ادامه مسیر پرداختیم. آسمان بدون هیچ ابری و کاملاً صاف بود و نسیمی ملایم می‌وزید. فاصله ۵/۴ کیلومتری بین دو جانپناه ایمانی و مدرس را در ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه پیمودیم و ساعت ۱۲:۱۵ در محل چشمه نزدیک جانپناه مدرس در ارتفاع ۲۷۹۰ متر به استراحت پرداختیم.

از اینجا کمی سرمای هوا و وزش باد احساس می‌شد. با ادامه مسیر به سمت قله و مشاهده سه تیم دیگر که در حال برگشتن بودند، تمامی اعضای تیم در ساعت ۱۴:۱۵ به قله زیبای بینالود با ارتفاع ۳۲۱۱ متر رسیدیم.

پس از استراحت و عکاسی در قله، به سمت جانپناه مدرس به راه افتادیم. در این جانپناه ناهار خوردیم. با نزدیک شدن به غروب خورشید و دم دست قرار دادن هدلامپ‌ها، همگی با هم ساعت ۱۷ مسیر بازگشت را  در پیش گرفتیم. شب مهتابی بود و آوازهای دسته جمعی همنوردان انرژی بالای تیم را نشان می‌داد. این روحیه و همراهی تمامی اعضای تیم تا رسیدن به مینی‌بوس، تحسین برانگیز بود. ساعت ۲۱:۵۵ همگی سوار مینی‌بوس شده و به سمت مشهد به راه افتادیم و ساعت ۲۳:۳۰ پس از یک برنامه سنگین یک روزه، به مشهد رسیدیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *