مربیان خراسان رضوی، در کشور درخشیدند!
۱۳۹۸-۰۹-۲۰

برنامه صعود به قله بزداغی طبق تقویم شش ماهه باشگاه کوهنوردی کاویان روزهای ۱۴ و ۱۵ آذرماه به سرپرستی مهری هاشمی برگزار شد.

ساعت ۱۶ روز پنج شنبه ۱۴ آذر ۹۸ به همراه ۱۰ نفر از همنوردان از مشهد به سمت بجنورد و روستای کال ایمانی حرکت کردیم. ساعت ۲۲:۱۵ به مسجد روستا که از قبل برای استراحت و خواب هماهنگ شده بود، رسیدیم.

ساعت ۲۳:۳۰ خاموشی اعلام شد و حدود ۵ ساعت بعد در ۴:۲۰ بیدار شده و ۵:۱۵ با کوله سوار بر نیسان شدیم و به طرف مکان شروع پیمایش حرکت کردیم.

نیم ساعت بعد از نیسان پیاده شدیم و پس از انجام نرمش صبحگاهی، پیمایش خود را با معرفی ارکان برنامه امید عباسی به عنوان سرقدم، محسن حسین زاده به عنوان عقب دار، آرش باباپور به عنوان امدادگر و فائزه سید حسینی به عنوان سفیر محیط زیست آغاز کردیم.

پس از پیمودن حدود ۴۰ دقیقه و صعود از مسیر صخره های سنگی به چشمه رسیده و با برداشتن آب کافی به پیمایش ادامه دادیم. ساعت حدود ۷:۳۰ به محل مناسبی برای صرف صبحانه و استراحت و لذت بردن از مناظر جنگلی پوشیده از ابر و مه رسیدیم.

 

 مسیر را ادامه داده و ساعت ۹:۲۰ در ارتفاع ۱۷۰۰ متری از سطح دریا و بر فراز قله زیبای بزداغی قرار گرفتیم.

و پس از لذت بردن از منظره بسیار زیبا و هوای عالی به پیمایش مسیر خط الراس ادامه دادیم.

 سپس شروع به کم کردن ارتفاع به سمت دره نمودیم. بخشی از مسیر شیب تندی داشت و قسمتی هم شن اسکی بود که خوشبختانه مشکلی پیش نیامد و به پیمایش ادامه دادیم تا ساعت حدود ۱۴:۴۰ پس از حدود یک ساعت دره نوردی به چشمه گاگول یا گوگول رسیدیم و استراحت کردیم و نهار خوردیم و از رودخانه زیبا بهره بردیم.

 

ساعت حدود ۱۵:۳۰ پیمایش خود را به سمت روستای گاگول که مقصد نهایی برنامه بود شروع کردیم و در نهایت پس از پیمودن ۲۴ کیلومتر ساعت ۱۷ به روستای گاگول رسیدیم و سوار مینی بوس شدیم. پس از توقف کوتاهی در روستا برای تهیه آب جوش به راه ادامه دادیم و ساعت حدود ۲۳ به مشهد رسیدیم.

1 دیدگاه

  1. با سلام همنوردان محترم خسته نباشید برنامیتان عالی و منطقه عالی مخصوصا رود خانه عالیتر داشتید آرزومندیم به هر منطقه که قدم می نهید برایتان خوش بگذرد مشک آبادی باشگاه کوهنوردی آذربایجان (تبریز)
    گروه کوهنوردی آذربایجان در سال ۷۴ تاسیس ودر سال ۹۵ طبق دستور فدراسیون به باشگاه کوهنوردی تبدیل و بنده نیز مدت ۲۵ سال است در خدمت همنوردان هستم و در این مدت ۲۵ سال ده سال برنامه های خارج از کشور داشتیم و نوزده سال ایرانگردی و بیست پنج سال هم هر هفته برنامه کوهنوردی داریم به افتخا رجامعه کوهنوردی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *