گزارش برنامه دره آبقد – ۵ بهمن ۹۷
۱۳۹۷-۱۲-۲۱
گزارش برنامه قله زشک – ۱۹ بهمن ۹۷
۱۳۹۷-۱۲-۲۲

برنامه بازدید از جاذبه های گردشگری چابهار، طبق تقویم شش ماهه باشگاه کاویان، روزهای ۱۸ تا ۲۴ بهمن ۹۷ به سرپرستی مجیدرضا وزیری برگزار شد.

ساعت ۱۹ روز پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه سفرمان به همراه ۲۵ نفر از همنوردان پر انرژی، به وسیله یک دستگاه اتوبوس وی آی پی آغاز شد.

ساعت ۹ صبح روز جمعه پس از رسیدن به شهر زابل به منطقه باستانی کوه خواجه رفتیم و بازدیدی انجام گرفت. پس از آن به سمت شهر سوخته عزیمت نمودیم و این شهر رویایی نیز بازدید شد.

در ادامه با رفتن به شهر زاهدان، ناهار در رستوران صرف شد و سپس دوستان در بازار معروف چهارراه رسولی زاهدان به گردش و خرید پرداختند. در انتهای روز در جاده زاهدان به خاش، به روستای منزلاب رسیدیم و در اقامتگاه از پیش هماهنگ شده اسکان یافتیم.
صبح روز شنبه با ورزش شاد صبحگاهی آغاز شد و سپس به سمت شهر چابهار راهی شدیم. ناهار در شهر نیکشهر میل شد و در ساعت ۱۸ به هتل سپیده چابهار، محل اسکان رسیدیم و دوستان به استراحت پرداختند.


روز یکشنبه ۲۱ بهمن روزی پر بازدید و بیاد ماندنی بود. بازدید از دیدنی های بکر مانند دریا بزرگ، دریاچه صورتی یا لیپار، درخت انجیر معابد، کوههای مریخی یا مینیاتوری، ساحل زیبای گواتر، قایق سواری در جنگل های حرا، صرف ناهار در اقامتگاه بومگردی گواتر و در نهایت دیدن غروبی دلنواز بر بلندای بندر بریس که حسن ختام برنامه بود.


صبح ۲۲ بهمن پس از صرف صبحانه، هتل را به مقصد روستای درک ترک کردیم. اما در راه بازدیدی از بندر پزم و بندر کنارک داشتیم و در کنارک علاوه بر سوار شدن بر لنج های رنگارنگ، ناهاری مطبوع از غذاهای دریایی صرف نمودیم. در ادامه از گل افشان بندر تنگ نیز بازدید شد و در ساعت ۱۹ به درک رسیدیم و در خانه های روستایی اقامت گزیدیم.


روز ۲۳ بهمن با همراهی دوستان برای دیدن طلوع شروع شد که البته ابری بودن آسمان مانع از آن شد، اما بازی ابرها خود لطفی وصف ناپذیر داشت. پس از صرف صبحانه به سمت باغات موز زرآباد رفتیم و شاهد وجود مزارع هندوانه در کنار باغاتی از درختان موز، پاپایا، گواوا و کُنار در جوار هم بودیم که زیبایی آن حقیقتا در وصف نمی گنجد!

پس از بازگشت به درک و صرف ناهار، راه بازگشت به مشهد را در پیش گرفتیم و به طرف طبس به راه افتادیم. بعد از حدود ۲۴ ساعت اتوبوس سواری به طبس و منطقه کال جنی رسیدیم. صرف ناهار و استراحت در اقامتگاه بومگردی و سیاه چادرها باعث رفع خستگی دوستان شد و پس از آن بازدید از کال جنی و زیبایی هایش آخرین مرحله از سفر را رقم زد. در نهایت ساعت ۲۳ روز ۲۴ بهمن، همنوردان عزیز در صحت و سلامتی کامل به مشهد بازگشتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *