گزارش برنامه دشت دریاسر (دامنه سیالان) ۱۳ تا ۱۶ خرداد ۹۵
۱۳۹۶-۱۱-۰۲
معرفی برنامه و زمان بندی اولیه برنامه قله سماموس
۱۳۹۶-۰۶-۱۱

طبق تقویم شش ماهه باشگاه کاویان، پیمایش دامنه های دماوند در روزهای ۱۳ تا ۱۶ خرداد ۹۵ به سرپرستی علی صنعتی برگزار شد.

ساعت ۱۸ و ۲۵ دقیقه روز چهارشنبه از پایانه مسافربری به سمت تهران و سپس قله دماوند به راه افتادیم. ساعت ۲۲:۳۰ برای صرف شام در سبزوار توقف ۳۰ دقیقه ای داشتیم. ساعت ۶ صبح روز ۱۳ خرداد از داخل اتوبوس شاهد منظره ای زیبا بودیم. شکوه و عظمت کوه دماوند نمایان بود و هاله زیبایی از ابر دور بام ایران را گرفته بود.

ساعت ۷ و نیم به قرارگاه پلور رسیدیم. صبحانه خوردیم، آماده شدیم و وسایل اضافی را در قرارگاه گذاشته و راس ساعت ۹:۳۰ با لوازم ضروری و کوله همراه سوار ۳ دستگاه وانت نیسان شدیم. یک ساعت بعد در امتداد دره گل زرد پیمایش دسته جمعی خود را آغاز کردیم. بعد از ۲ ساعت پیمایش تیم به دو دسته تقسیم شد و یک تیم از ارتفاع بالاتر و تیم دیگر از مسیر سبک تر حرکت کردیم.

هر دو تیم از دو زاویه زیبا شاهد دورنمایی از دریاچه لار و دشت زیبای گل زرد بودیم. گروه دوم به استراحت پرداختند و گروه اول که از ارتفاع بالاتر آمده بودند به دوستان ملحق شدند و بعد از صرف ناهار و کمی استراحت در ساعت ۱۵ مسیر برگشت را آغاز کردیم و ساعت ۱۷:۳۰ به محل توقف وانت ها رسیدیم و عازم دشت شقایق های وحشی شدیم. قبل از تاریکی هوا به دشت شقایق رسیدیم و از زیبایی آنجا با گرفتن عکس یادگاری و قدم زدن در میان گل ها لذت بردیم و در ساعت ۱۹ به محل قرارگاه بازگشتیم.

 

ساعت ۴:۳۰ صبح روز ۱۴ خرداد بیدار باش اعلام شد و ساعت ۵:۱۵ با دو دستگاه وانت حرکت کردیم. مسیر طولانی و هوای اول صبح بسیار سرد بود. در محل محیط بانی پارک لار کمی معطل شدیم، چون این پارم منطقه حفاطت شده محسوب می شود و هرسال تا ۲۰ خرداد اجازه ورود به افراد داده نمی شود. در نهایت و با توجه به هماهنگی که از قبل صورت گرفته بود اجازه دادند فقط با یک دستگاه وانت وارد پارک ملی لار بشویم.

طبق برنامه ریزی قبلی قرار بود به سمت چشمه دیو آسیاب برویم اما به دلیل طولانی بودن این مسیر، تصمیم گرفته شد دشت های زیبای منطقه را پیمایش کنیم. ساعت ۷:۳۵ بود که اول مسیر سفید آب پیاده شدیم و کنار دریاچه صبحانه خوردیم و به راه افتادیم. مسیر با وجود دریاچه، کوه های پوشیده از سبزه و علف های بلند و انواع گل های رنگارنگ زیبایی وصف ناپذیری داشت!

مسیر رو تا اول دشت لار ادامه دادیم و ساعت ۱۲ به دو تیم تقسیم شدیم. تیم اول به همراهی علی صنعتی راهی ارتفاعات شدند تا علاوه بر دیدن دریاچه و دشت از زاویه ای دیگر، چشم اندازی به قله دماوند داشته باشند و گروه دوم به همراه حجت سادات به سمت دریاچه رفتند و در منطقه ای بکر و زیبا به استراحت پرداختند.

ساعت ۱۴ تیم اول هم به کنار دریاچه رسیدند نهار صرف شد.

در ساعت ۱۵ و ۱۵ دقیقه سوار بر وانت نیسان به سمت قرارگاه برگشتیم. ساعت ۱۷ به قرارگاه رسیدیم و یک ساعت بعد تعدادی از بچه ها به لاریجان که به داشتن چشمه های متعدد آب گرم و معدنی معروف است رفتند و بعد از صرف شام، در ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه به قرارگاه برگشتند.

ساعت ۶ صبح روز ۱۵ خرداد بیدار شدیم و بعد از خوردن صبحانه و جمع کردن وسایل در ساعت ۸ به سمت مشهد به راه افتادیم و در نهایت ساعت ۲۰ و ۴۵ دقیقه به ترمینال مشهد رسیدیم و این سفر زیبا و خاطره انگیز به پایان رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *