معرفی برنامه قله گرگ
۱۳۹۷-۰۶-۱۳
گزارش برنامه قله خُلِنو – ۶تا۹ شهریور۹۷
۱۳۹۷-۰۶-۱۷

برنامه پیمایش جنگل قوشه چشمه طبق تقویم شش ماهه باشگاه کاویان، روزهای ۷ تا ۹ شهریور ماه ۹۷ به سرپرستی مجیدرضا وزیری برگزار شد.

ساعت ۲۳ چهارشنبه هفتم شهریور، به همراه ۴۲ نفر از اعضای پر انررژی باشگاه، سفرمان را از پایانه مسافربری مشهد، برای بازدید از منطقه زیبای قوشه چشمه، در حوالی جنگل گلستان و منطقه تنگراه، آغاز کردیم.

روستای قوشه چشمه در نزدیکی روستای توریستی تنگراه قرار دارد و راه اصلی آن از منطقه دره شمالی تنگراه به سمت کوه است که مناظر بسیار زیبایی دارد.

قوشه در زبان ترکمنی به معنای جفت بوده و به سبب وجود چشمه های دوگانه در روستا به این نام معروف گشته است. این روستا یکی از سه‌راه دسترسی به تالاب سولوکلی است و به سبب قرار گرفتن در ارتفاعات، دارای هوای خنک و  دلپذیر در فصول گرم سال است.


حوالی ساعت ۵ بامداد روز پنجشنبه به روستای تنگراه رسیدیم و در خنکای دلپذیر صبحگاهی، سوار بر نیسان به طرف روستای قوشه چشمه حرکت کردیم و پس از حدود نیم ساعت به مقصد رسیدیم.
صبحانه محلی میل شد و بعد از کمی استراحت، پیمایش در جنگل و حرکت به سمت کوه بیلی یا همان قطار کوه آغاز گردید. رضا رستگار به عنوان سرقدم و امدادگر و محمد واحدیان به عنوان عقبدار معرفی شدند و به راه افتادیم.
با ایستادن بر بلندای این کوه زیبا و دیدن جنگل ها و دشت های سرسبز در پایین دست، سختی پیمایش را به فراموشی سپردیم و لحظات آرامش بخشی را در آغوش طبیعت گذراندیم.


در ادامه بعد از برگشت به محل اسکان، ناهار سنتی این منطقه صرف شد. با شروع تاریکی، همراهان شب پیمایی در جنگل را تجربه کردند.


روز جمعه ۹ شهریور با جنگل پیمایی سوار بر تراکتور آغاز شد. تجربه ای متفاوت و هیجان انگیز!
ساعت ۱۵ و پس از صرف ناهار سوار بر اتوبوس شدیم و به سمت مشهد به راه افتادیم. حدود ساعت ۲۲ با دلهایی آرام و لبهایی خندان، در کمال صحت و سلامت به مشهد رسیدیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *