گزارش برنامه قله شاه البرز – مهر ۹۸
۱۳۹۸-۰۸-۰۲
اعلام برنامه آخر هفته (جمعه ۱ آذرماه ۹۸)
۱۳۹۸-۰۸-۲۹

برنامه پیمایش جنگل قوشه چشمه طبق تقویم شش ماهه باشگاه کاویان، روزهای ۲۵ تا ۲۷ مهرماه ۹۸ به سرپرستی مجیدرضا وزیری برگزار شد.

در واپسین روزهای اولین ماه پاییز به همراه ۳۲ نفر از همنوردان عزیز کاویانی، عزم رفتن به منطقه ای جنگلی در استان گلستان نمودیم. روستایی به نام قوشه چشمه که برای رسیدن به آن باید پس از رسیدن به منطقه تنگراه، از سمت راست ۱۲ کیلومتر جاده ای پر پیچ و خم و زیبا را پیمود.


پنجشنبه ساعت ۱۱ شب به وسیله یک دستگاه اتوبوس از میدان استقلال مشهد به راه افتادیم و ‌پس از تقریبا ۷ ساعت به تنگراه رسیدیم. در این منطقه به وسیله سه دستگاه نیسان که برای انتقال ما در محل حضور داشتند در هوای مطبوع صبحگاهی از میان جنگل های هیرکانی به روستای قوشه چشمه رفتیم. روستایی ترکمن نشین با مردمی ساده دل، مهمان نواز و با محبت.


صبحانه ای که تدارک دیده شده بود میل شد و پس از تعویض لباسها، به وسیله یک دستگاه تراکتور به پای کوه بیلی (به معنی به وحشی) منتقل شدیم که خود هیجانی عالی داشت.

سپس به طرف ناحیه ای از کوه به نام پله رفتیم و پس از رسیدن و کمی استراحت و استفاده از طبیعت زیبا، به سمت قله کوه بیلی حرکت کردیم. در قله دوستان عکاسی نموده و خاطره آن منظره های به یاد ماندنی را به ثبت رساندند.


حدود ساعت۱۵:۳۰ به محل اسکان که خانه ای روستایی با تزییناتی به سبک ترکمنی بود بازگشتیم و‌ ناهار که چکدرمه (غذای سنتی ترکمنی) بود صرف شد. بقیه روز به معاشرت و همنشینی دور آتش در چادر (قره اوئی) و بازی های دوستانه گذشت.


روز شنبه پس از بیدار شدن و صرف صبحانه، مجدد همراه تراکتور به جنگلی در نزدیکی روستا به نام خوجه صالح رفتیم و ساعاتی به یاد ماندنی و هوایی دلپذیر را تجربه نمودیم.


نزدیک ظهر به محل اسکان مراجعت نموده و پس از صرف ناهار با نیسان ها به تنگراه منتقل شدیم و سوار بر اتوبوس به سمت مشهد به راه افتادیم.
در ابتدای مسیر و در انتهای جنگل گلستان، موقعیت را مناسب دیدیم و از آبشار بسیار دیدنی آق سو نیز بازدید نمودیم که در نوع خود بسیار دل انگیز بود.


در نهایت حدود ساعت ۱۲ شب پس از گذراندن دو روز پر خاطره و جذاب به مشهد رسیدیم و سفرمان در نهایت سلامتی و شادابی به پایان رسید.

ارکان برنامه:
سرقدم: آقای خلیل غفورنیا
عقبداران: آقایان بهنام جهانی و مجتبی سعادت جو
امدادگر: خانم پروین کلانتری

3 دیدگاه ها

  1. سمیه ولی زاده گفت:

    بینظیر و عالی بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *