اطلاعیه مهم پرتال ثبت نام باشگاه
۱۳۹۶-۰۶-۱۸
معرفی برنامه قله اژدرکوه
۱۳۹۶-۰۹-۲۲

طبق تقویم شش ماهه باشگاه کاویان، برای دیدن چند آبشار و پیمایش جنگل هزارجریب به سرپرستی مهدی پوراکبر به اتفاق ۳۵ نفر از همنوردان ساعت ۱۹ روز ۲۹ اردیبهشت با یک دستگاه اتوبوس عازم بهشهر در استان مازندران شدیم.

ساعت ۷ صبح روز ۳۰ اردیبهشت به بهشهر رسیده و با دوستگاه مینی بوس به سمت محوطه تاریخی عباس آباد حرکت کردیم. بعد از نیم ساعت به عباس آباد رسیده و برای صرف صبحانه و برطرف کردن خستگی راه، حدود ۲ ساعت و نیم آنجا به استراحت و گردش پرداختیم.

ساعت ۱۱:۳۰ به سمت روستای رودبار و ابتدای مسیر آبشار «اسپه او» حرکت کردیم و بعد از حدود ۲ ساعت و نیم با مینی بوس در جنگل های پاسند به مسیر رودخانه که ابتدای پیمایش آبشار است رسیدیم.

کوله ها را در مینی بوس گذاشته و سپس به سمت آبشار حرکت و این مسیر ۴ و نیم کیلومتری را در یک ساعت و ۴۵ دقیقه پیمایش کردیم.

پس از گذر از جنگل های زیبا به آبشاری می رسیم که به صورت پلکانی است. زمانی حدود یک ساعت را صرف گشت و گذار در کنار آبشار و عکاسی کردیم.

سپس در نزدیکی آبشار مکانی برای صرف نهار در نظر گرفته شد. ساعت ۱۶ به سمت مسیر بازگشت حرکت کرده و ساعت ۱۸ به مینی بوس ها رسیدیم.

از آنجا به سمت روستای یخکش رفتیم و حدود ۲ ساعت در راه بودیم. به دلیل بارندگی، شب را در استراحتگاه مجموعه فرهنگی و ورزشی آنجا به صبح رساندیم و صبح ساعت ۷:۳۰ با مینی بوس تا نزدیکی آبشار سمبی و جنگل های هزار جریب رفتیم. از آنجا که محله های چوپانی و دامداری قرار دارد تا آبشار کمتر از ۴۰ دقیقه راه است. ساعت ۹:۴۰ دقیقه به آبشار رسیدیم و حدود یک ساعت را نیز در همان منطقه گذراندیم.

سپس به سمت مینی بوس ها برگشته و ساعت ۱۱ به سمت بهشهر حرکت می کنیم. ساعت ۱۳:۳۰ به ابتدای جاده پاسند رسیدیم، اتوبوس آنجا بود و به سمت مشهد حرکت کردیم و در نهایت ساعت ۲ بامداد روز اول خرداد به مشهد رسیدیم.

 

گزارش نویس: محمد موسوی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *