راهیابی تئاتر آدیداس با حضور همنوردان کاویانی به جشنواره فجر
۱۳۹۸-۰۹-۰۷
۲۰ آذر، روز جهانی کوهستان
۱۳۹۸-۰۹-۲۰

برنامه سفر به جنگل جهان نما و بازدید از آبشار بارانکوه، طبق تقویم شش ماهه باشگاه کاویان، روزهای ۱۴ تا ۱۷ آبان ماه ۹۸ به سرپرستی بیژن فاتحی و محسن خلیلی برگزار شد.

عصر روز سه شنبه ۱۴ آبان ماه ۱۳۹۸ در قالب یک تیم ۲۸ نفری، از پایانه مسافربری عازم شهرستان گرگان شدیم. حدود ساعت ۵:۳۰ صبح روز چهارشنبه به پایانه مسافربری گرگان رسیدیم و منتظر برای آمدن دو دستگاه مینی بوس که قرار بود تیم ما را به منطقه تخته میرزا در دل جنگل جهان نما ببرند. بدقولی رانندگان مینی بوس حدود ۲ ساعت ما را در انتظار گذاشت.

ساعت از ۷:۳۰ صبح گذشته بود که به سمت روستای شموشک حرکت کردیم و پس از طی نزدیک به یک ساعت و ۴۵ دقیقه به منطقه تخت میرزا رسیدیم. هوای صاف و آفتابی منطقه، نوید یک برنامه دلچسب و پیمایشی عالی در جنگل را می داد. پس از صرف صبحانه و مقداری نرمش بدنی و سپردن کوله های سنگین و لوازم اضافی به یکی از مینی بوس ها، با کوله ای سبک حرکت خود را به سمت بالادست منطقه و مقصد نهایی که کلبه مش صفر بود آغاز کردیم. با سرقدمی مجید وزیری و عقبداری حمید فیاض پیمایش را در ساعت ۱۰:۲۰ آغاز کردیم.

مسیر با اینکه صعودی بود و در بعضی قسمت ها شیب تند و نفس گیری داشت اما نداشتن گل و لای و لغزندگی باعث شد که همنوردان بدون مشکل خاصی پیمایش بسیار عالی داشته باشند و گام های خود را به سوی مقصد بردارند. در طول مسیر از مناظر اطراف لذت می بردیم و گاهی لحظاتی را نیز ثبت می کردیم.

پس از حدود ۲ ساعت و نیم پیمایش به کلبه مش صفر رسیدیم که با رویی گشاده و لبی خندان از ما استقبال کردند. از قبل برای وعده های غذایی با مسئول کلبه هماهنگی های لازم انجام شده بود. بعد از نوشیدن چای و صرف نهار در یک فضای بسیار زیبا و دل انگیز با عده ای از دوستان، پیمایشی به سمت بالادست کلبه انجام دادیم و از منظره زیبای غروب روز ۱۵ آبان همراه با همنوردان بسی لذت بردیم.

برای شب مانی در کلبه بودیم . سه اتاق با ظرفیت های مختلف و دو اتاق جنگلی در کلبه مش صفر موجود است. پس از استراحت و بازی و صرف شام، شب را به صبح رساندیم.

صبح روز پنجشنبه ۱۶ آبان بعد از بیدار شدن، صرف صبحانه و گرفتن عکس یادگاری در ساعت ۱۰:۲۰ به سمت تخته میرزا برگشتیم.

حدود ساعت ۱۲ به محل قرار رسیدیم اما مینی بوس ها بازهم بعد از ۲ ساعت تاخیر به ما پیوستند. به سمت بارانکوه حرکت کردیم. بعد از توقفی کوتاه در روستای شموشک برای خریدی که دوستان داشتند به سمت بارانکوه حرکت را ادامه دادیم و ساعت ۱۶:۳۰ روز پنجشنبه به محل پارکینگ جنگل بارانکوه رسیدیم. بدون معطلی به سمت مکانی که برای کمپ در نظر داشتیم حرکت کردیم.  بعد از حدود ۲۰ دقیقه به مکان موردنظر رسیدیم و سریعا نسبت به برپایی کمپ اقدام کردیم.

پس از آن با کمک همنوردان آتشی بس گرم و دلچسب در کمپ به پا کردیم و تا نیمه شب در کنار آتش شب نشینی با دوستان همراه داشتیم.

صبح روز جمعه ۱۷ آبان ماه ۱۳۹۸ ساعت ۶:۳۰ صبح بیدار باش اعلام شد و دوستان با همکاری یکدیگر پس از صرف صبحانه و جمع کردن چادرها و لوازم خود برای پیمایش به سمت آبشار بارانکوه آماده شدند. حدود ساعت ۸:۱۰ به سمت آبشار حرکت کردیم. 

حدود ساعت ۱۰:۳۰ به آبشار بارانکوه رسیدیم و بعد از استراحت و لذت از مناظر زیبای اطراف آبشار، حدود ساعت ۱۳:۴۰ به سمت مینی بوس ها حرکت کردیم و به شهر گرگان برگشتیم و پس از صرف نهار با تاخیر زیاد اتوبوس، حدود ساعت ۲۰ از شهر گرگان به سمت مشهد حرکت کردیم.

صبح روز شنبه با خاطره ای ماندگار از گذران چند روز در دامان طبیعت زیبا، در صحت و سلامت کامل به مشهد رسیدیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *