گزارش برنامه صعود به قله بینالود – ۲۲ شهریور ۹۸
۱۳۹۸-۰۶-۳۱
گزارش برنامه آبشار سِمبی و چشمه گت قارزم – شهریور ۹۸
۱۳۹۸-۰۷-۰۱

برنامه بازدید از جنگل جیغ (سربرج تا کرتیون)طبق تقویم شش ماهه باشگاه کاویان، روز ۱۵ شهریور ماه به سرپرستی حسین مروی برگزار شد.

دلیل نامگذاری این منطقه به جنگل جیغ صدایی شبیه سوت یا جیغ است که به محض تاریک شدن هوا شنیده‌ شده و تا سپیده دم ادامه دارد.

برخی از ساکنین روستای سربرج، این صدا‌ها را از ملخ‌هایی می‌دانند که به این منطقه هجوم آورده و شب‌ها در لا به لای درختان و همچنین علفزارهای اطراف آن پناه می‌برند و سرود دست جمعی راه می اندازند، برخی نیز عواملی ناشناخته از جمله تغییرات آب وهوایی را دلیل به وجود آمدن این صداها عنوان کرده‌اند.

ساعت ۶:۴۵ صبح روز جمعه از میدان استقلال مشهد به همراه ۳۷ نفر از همنوردان حرکت کرده و در ساعت ۸ صبح به ابتدای مسیر پیمایش در حدود ۵۰۰ متر پایین تر از روستای سربرج رسیدیم.


از مسیر رودخانه که در آن قسمت آب نداشت، حرکت خود را به سرقدمی علی امیرشیبانی، عقبداری علی نوری و امدادگری فاطمه مختاری کردیم. ضمن اینکه سعید ایمان طلب به عنوان سفیر محیط زیست برنامه معرفی شد.

ساعت ۹ و پس از حدود یک کیلومتر پیمایش، در محل مناسبی برای صرف صبحانه اتراق کردیم و سپس حرکت خود را ادامه داده و ساعت ۱۳:۳۰ بعد از پل جاده مغان برای صرف نهار حدود ۲ ساعت توقف کردیم.

ساعت ۱۵:۳۰ مسیر را ادامه داده و یک ساعت بعد به روستای کرتیون و محل توقف مینی بوس ها رسیدیم.

این برنامه حدود ۱۱ و نیم کیلومتر پیمایش دارد که اکثرا در کنار باغات و زیر سایه درختان طی شد و رودخانه در بعضی از قسمت ها آب داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *