گزارش برنامه کویر اردمه (رئیسی) ۱۴ آبان ۹۵
۱۳۹۶-۱۱-۰۳
گزارش برنامه صعود به قله گاوکُشان ۲۶ تا ۲۸ آبان ۹۶
۱۳۹۶-۰۹-۰۹

برنامه صعود به قله کان مس نیشابور، طبق تقویم فصل پاییز باشگاه کاویان، ساعت شش و ده دقیقه صبح روز جمعه دهم آذرماه، از ایستگاه گلبهار مشهد آغاز شد.

همراه با ۱۷ نفر از همنوردان با یک دستگاه مینی بوس به سمت نیشابور حرکت کردیم و ساعت ۸ و ۱۵ دقیقه در ابتدای بلوار غزالی نیشابور با ملحق شدن چند نفر از همنوردان گروه بینالود این شهر آقایان امین الرعایا، مختاریه و اکبری به عنوان همراه و راهنما به مقصد کلاته شیخ ابولحسن حرکت کردیم.

پس از استقرار و صرف صبحانه در منزل آقای مختاریه در کلاته شیخ ابوالحسن، حدود ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه، تیم حرکت خود را با سرقدمی آقای امین الرعایا و عقبداری آقای جواد محمدخانی آغاز نمود.

پس از حدود دو ساعت و نیم پیمایش، بر روی یال با شیب متوسط ۵۰ درجه به تخت برف ریز رسیدیم. در این زمان یک نفر از اعضای تیم تمایل به ادامه مسیر نداشت و به همراه دو تن از راهنمایان از تیم جدا شده و بازگشتند.

اعضای تیم به راه خود ادامه داده و حدود ساعت ۱۴ به قله کان مس رسیدیم.

پس از استراحتی کوتاه و گرفتن عکس یادگاری، به سمت پایین حرکت کردیم و پس از رسیدن به روستای برف ریز از مسیر پاکوب سمت راست به سوی کلاته شیخ ابوالحسن حرکت کردیم. پس از استراحت و صرف چای و عصرانه در ویلا، به سمت مشهد بازگشتیم. ساعت ۲۲ با رسیدن به مشهد، برنامه به پایان رسید.

 

 

سرپرست برنامه و گزارش نویس: فخری هاشمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *