گزارش برنامه سفر به خالدنبی و افراتخته – اردیبهشت ۹۷
۱۳۹۷-۰۲-۱۸
گزارش برنامه دره کنگ – ۲۱ اردیبهشت ۹۷
۱۳۹۷-۰۲-۲۳

برنامه جشنواره گلابگیری و گردشگری کاشان طبق تقویم شش ماهه باشگاه کاویان، روزهای ۱۰ تا ۱۴ اردیبهشت ۹۷ به سرپرستی مجیدرضا وزیری برگزار شد.

***

عطر اردیبهشت است و حال و هوای سفر به باغ های گل و عطر گلاب کاشان و چه بهتر که سفر را با دوستانی ناب آغاز کنیم.


دوشنبه ۱۰ اردیبهشت
محل قرارمان با ۴۱ نفر از همسفران در جایگاه ۷ ترمینال مشهد ساعت ۱۶:۳۰ است. سفرمان را با کمی تاخیر آغاز و شام را در رستوران بین راهی باغرود نیشابور صرف کردیم.

سه شنبه ۱۱ اردیبهشت
صبح سه شنبه به کاشان رسیدیم و صبحانه را در میان درخت های انار باران خورده صرف کردیم. در ساعت ۱۰:۴۰ به سمت باغ فین کاشان رفتیم. در برنامه افتخار همراهی آقای کافی زاده را به عنوان راهنمای محلی داشتیم که بعد از شنیدن توضیحات مفید ایشان، همسفران به بازدید و گرفتن عکس های یادگاری مشغول شدند و از معماری زیبای این باغ لذت بردند.


سپس عازم شهر زیر زمینی نوش آباد شدیم. شهری رویایی در سه طبقه زیر زمین، که تحسین هر بیننده ای را برمی انگیخت.
سپس در کاشان ناهار را در رستوران خاتون صرف کردیم و بعد از بازگشت، به محل اقامتمان که منزلی بازسازی شده به نام دارالقرآن بود رفتیم و پس از استراحت، در ساعت ۱۸:۴۵ به سمت کویر ابوزیدآباد حرکت کردیم. از آرامش آن لذت بردیم و برای همسفران اردیبهشتی مان تولد گرفتیم، دور آتش جمع شدیم و به کمک بومیان دوست داشتنی شبی به یاد ماندنی همراه با خوردن چای و سیب زمینی آتشی را تجربه کردیم و در ساعت ۲۲:۴۰ به محل اقامتمان بازگشتیم.

چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت:
شروع بازدیدهایمان در این روز از روستای ابیانه بود که از زیباترین روستاهای ایران محسوب می شود . ساعت ۸:۳۰ صبح به آنجا رسیدیم. پژمان داعی و پوریا عبدالحسین زاده به عنوان سرقدم و عقبدار گروه معرفی شدند و به راه افتادیم.

این روستا در گذر زمان بافت قدیمی خودش را حفظ کرده است و مردم آن نیز هنوز به سنت ها و حتی لباس های محلی شان پایبندند. هنرهای دستی شان را به فروش می رسانند و بازدیدکنندگان می توانند با لباس های محلی در روستا قدم بزنند. این حرکت نظر گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند.
بعد از اتمام بازدید و بازگشت به کاشان، با موافقت همسفران از قلعه جلالی دیدن کردیم و ناهار را ساعت ۱۵:۲۰ در خانه بازسازی شده مظفری ها، که به شکل رستوران درآمده بود، میل کردیم. سپس به دیدن معماری باشکوه خانه بروجردی ها رفتیم و از توضیحات راهنمایمان استفاده کردیم.

شام را به اتفاق جمعی از دوستان در کافه دلنشین فیروزه از غذاهای سنتی بهره گرفتیم و سپس به گردش شبانه و بازدید از بافت قدیمی و کوچه های زیبای شهر کاشان رفتیم. کوچه تنگه، کوچه آشتی کنون، کوچه دوطبقه و…

پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت:
روزمان را در ساعت ۸:۴۵ با بازدید از خانه طباطبائی ها و حمام سلطان میر احمد آغاز کردیم. در ادامه به آبشار نیاسر رفتیم. در مسیر پیاده روی‌مان به سمت آبشار، مغازه هایی که شربت، گل محمدی و … می فروختند و دخترانی که از گل ها تاج درست می‌کردند نظرمان را به خود جلب کردند.

به دلیل ازدحام، توقفمان را کوتاه کردیم و در ادامه بعد از صرف ناهار در مشهد اردهال، از آرامگاه سهراب سپهری و امام زاده علی بن محمدباقر بازدید کردیم. بعد از بازگشت به شهر کاشان، به مسجد آقا بزرگ رفتیم. حال و هوای این مکان معنوی بود و کمی در آنجا خلوت کردیم. بعد از آن با موافقت همسفران، به بازدید از بازار کاشان رفتیم.جمعه ۱۴ اردیبهشت:
پس از بیدار باش در ساعت ۵، حدود ساعت ۶ صبح به شهر قمصر رفتیم و به بازدید از مزارع گل های محمدی پرداختیم.

بعد از صرف صبحانه، با نحوه گلاب‌گیری بومیان آشنا شدیم، خریدهایمان را انجام دادیم و در نهایت به سمت مشهد حرکت کردیم. نهار را در جاده شاهرود صرف کردیم و در نهایت ساعت ۱:۴۵ بامداد شنبه، در صحت و سلامت، با کوله باری از خاطرات زیبا و ماندگار، به مشهد رسیدیم.

 

گزارش نویس: پریا مزینی

عکاس: پژمان داعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *