گزارش صعود به قله سماموس – ۵ تا ۹ تیر ۹۸
۱۳۹۸-۰۷-۰۶
گزارش برنامه صعود به قله های برف ریز و کان مس – ۵مهر۹۸
۱۳۹۸-۰۷-۰۹

برنامه سفر به شهر کاشان و بازدید از مراسم گلابگیری، طبق تقویم شش ماهه باشگاه کاویان، روزهای ۱۰ تا ۱۴ اردیبهشت ماه ۹۸ به سرپرستی مجیدرضا وزیری برگزار شد.

ساعت ۱۶:۳۰ دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه در محل پایانه مسافربری مشهد جمع شدیم و ساعت ۱۸:۴۵ سفرمان را به مقصد شهر زیبای کاشان آغاز کردیم.
صبح روز سه شنبه ۱۱ اردیبهشت به کاشان رسیدیم و ساعت ۱۰:۴۰ بعد از صرف صبحانه از باغ فین با همراهی آقای  کافی زاده راهنمای برنامه دیدن کردیم.

ساعت ۱۳ به شهر زیرزمینی نوش آباد رسیدیم. شهر زیرزمینی نوش‌آباد یکی از حیرت انگیزترین شهرهای زیرزمینی جهان است. سابقه این شهر به حدود هزاروپانصد سال پیش و دوره ساسانی بازمی‌گردد، گفته شده این شهر از پایتخت های حکومت ساسانی در دوره حکومت انوشیروان بوده است. این شهر زیرزمینی در سال ۱۳۸۵، به صورت کاملا اتفاقی توسط فردی که در منزل خود در حال حفر چاه بوده، کشف شد.

بعد از استراحت در محل اقامتمان که منزلی بازسازی شده بود، در ساعت ۱۹ به کویر ابوزید آباد رفتیم.
برنامه روز چهارشنبه سفر به شهر ابیانه و دیدن این شهر تاریخی و زیبا بود. روستای ابیانه یکی از بلند ترین نقاط مسکونی ایران و از توابع بخش مرکزی شهرستان نطنز در استان اصفهان است. این روستا در ۴۰ کیلومتری شمال غربی نطنز، در دامنهٔ کوه کرکس است که ارتفاع آن از سطح دریا ۲۲۲۲ متر می باشد. روستای ابیانه با آب و هوای معتدل، دارای موقعیت طبیعی مساعد، معماری بومی و بناهای تاریخی پُرتنوع است که گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است.

بعد از دیدن ابیانه با موافقت همسفران از قلعه جلالی دیدن کردیم سپس به خانه بروجردی ها رفتیم. پس از صرف شام به گردش شبانه و بازدید از بافت قدیمی شهر رفتیم.


روز پنج شنبه ۱۳ اردیبهشت از خانه طباطبائی ها و حمام سلطان احمد دیدن کردیم و راهی آبشار نیاسر شدیم.

سپس روزمان را با بازدید از مقبره سهراب سپهری و امام زاده علی ابن امام محمد باقر ادامه دادیم و عصرگاه به مسجد آقا بزرگ رسیدیم و سپس بازار کاشان و تیمچه امین الدوله کاشان را بازدید کردیم.


جمعه ۱۴ اردیبهشت در ساعت ۶ صبح به مزارع گل های محمدی و کارگاه گلابگیری قمصر رفتیم.

و پس از بازدید از این مراسم زیبا و خاص به سمت مشهد بازگشتیم و در بامداد شنبه ساعت ۰۱:۴۵ در پایانه مسافربری مشهد سفرمان را به پایان رساندیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *