گزارش برنامه قله ملکوه – ۱۲ مهر ۹۸
۱۳۹۸-۰۷-۲۱
گزارش برنامه صعود به قله تیغ اره – ۱۹ مهر ۹۸
۱۳۹۸-۰۷-۲۴

پانزدهم مهر، روز کودک و محیط زیست نامگذاری شده است. زمین ما امروز نیاز به کمک دارد و ایجاد فضایی برای شناخت و درک حساسیت خطراتی که محیط زیست را تهدید می‌کند، برای کودکان و نوجوانان بسیار ضروری است؛ آن‌ها می‌توانند بهترین سفیران برای هشیار سازی خانواده‌ها در قبال محیط زیست باشند.

از این رو کارگروه محیط زیست باشگاه کاویان طی فراخوانی از اعضای باشگاه دعوت کرد تا همراه کودکان خود در برنامه ای که روز ۱۶ مهرماه توسط انجمن علمی دانشکده محیط زیست دانشگاه فردوسی در پارک ملت مشهد تدارک دیده بود، شرکت نمایند.

در این برنامه که با شعار “هر کودک، یک همیار طبیعت” برگزار شد، خوشبختانه با استقبال مادران و کودکان عزیز همراه بود.

کودکان با مفاهیمی همچون زباله تر و خشک، تفکیک پذیری زباله، استفاده بهینه از آب، برق و منابع طبیعی آشنا شدند. همچنین بعد از صحبت در رابطه با اهمیت و راه های حفظ طبیعت، از کودکان خواسته شد تا نقاشی هایی با موضوع حفظ طبیعت ترسیم کنند. در انتها با برگزاری مسابقه و اهدای جایزه و همچنین ارائه کارت همیار طبیعت برنامه به پایان رسید.

تجارب جهانی نشان می‌دهد که نهادینه شدن رفتارها و هنجارهای صحیح در همه‌ موضوعات اجتماعی به‌ ویژه در شیوه‌ برخورد و رفتار با محیط زیست و طبیعت، از سنین کودکی و با فراهم آوردن شرایطی که عشق و علاقه را به صورت خودانگیخته در آن‌ها ایجاد کند، رخ می‌دهد. از این‌رو لازم است با ایجاد شرایط مناسب آموزشی بتوانیم نقش موثری در تربیت نسلی کارآمد و آینده ساز ایفا کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *