گزارش برنامه پاکسازی دره کنگ کوچک – ۵ مهر۹۸
۱۳۹۸-۰۷-۰۹
گزارش برنامه روز جهانی کودک و محیط زیست
۱۳۹۸-۰۷-۲۳

برنامه صعود به قله ملکوه، طبق تقویم شش ماهه باشگاه کاویان، روز ۱۲ مهرماه ۹۸ به سرپرستی محسن اشرفی برگزار شد.

ساعت ۵:۵۰ دقیقه صبح روز جمعه به همراه ۱۸ نفر از همنوردان کاویانی از میدان استقلال مشهد به سمت روستای کدکن واقع در شهرستان تربت حیدریه حرکت کردیم.

قله مُلکوه با ارتفاع ۳۰۱۳ متر از سطح دریا، در فاصله ۶۱ کیلومتری شمال غربی شهرستان تربت حیدریه و ۱۵۰ کیلومتری شهرستان مشهد، در حد فاصل شهر کدکن و روستاهای حصار و رودمعجن واقع شده است.

این قله به لحاظ فنی و صخره ای بودن، عنوان “علم کوه خراسان” را از آن خود کرده و مرتفع ترین قله فنی استان های خراسان است.

ساعت ۹ به ابتدای مسیر پیمایش رسیدیم و از مینی بوس پیاده شدیم. ۱۰ دقیقه بعد، پس از نرمشی کوتاه، پیمایش تیم با سرقدمی ملیحه توکلی، عقبداری محمود فرنوش فر و امدادگری مجتبی مردانی در مسیر جاده شروع شد.

به چشمه قبل از دهلیز شرقی قله رسیدیم و از آب گوارای آن نوشیدیم.

سپس برای صعود از دیواره ۳۰متری آماده شدیم. بلافاصله نفرات تیم و سرپرست بعد از تجهیز شدن به لوازم فنی سنگ نوردی (کلاه و هارنس و ابزارهای حمایتی اسلینگ و کوئیک و یک طول طناب اضافه) اقدام به صعود سر طناب کرده و بلافاصله نسبت به ایجاد کارگاه برای حمایت نفرات تیم اقدام کردیم.

بعد از صعود دیواره، مسیر ۲۰۰متری تراورس از گرده شرقی تا قله را که مجهز به سیم بکسل است را ادامه دادیم و در نهایت ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه بر بلندای چکاد ملکوه ایستادیم.


بلافاصله پس از گرفتن عکس یادگاری مسیر برگشت را در پیش گرفتیم و به محل کارگاه رسیدیم. مسیر برگشت به ۲طول طناب برای فرود نفرات تجهیز شده بود.

در نهایت ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه از منطقه گرده و دهلیز خارج شده و در مسیر پاکوب قرار گرفتیم و ساعت ۱۹ به محل توقف مینی بوس رسیدیم و سه ساعت بعد در مشهد از دوستان و همنوردان خود خداحافظی کردیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *