گزارش برنامه دره و آبشار درویش – ۲۸اردیبهشت۹۷
۱۳۹۷-۰۲-۳۰
معرفی برنامه قله خُلِنو
۱۳۹۶-۰۹-۲۰

برنامه اولنگ حیدر و هزارمسجد طبق تقویم شش ماهه باشگاه کاویان روزهای ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت ۹۷ به سرپرستی محسن دلاوری و با حضور ۲۳ نفر از همنوردان برگزار شد.

ساعت ۶ صبح روز جمعه در هوای دل انگیز بهاری، و در چشم اندازی بسیار زیبا در منطقه موسوم به عرب چاه از خواب بیدار شدیم. پس از صرف صبحانه، ساعت ۸:۱۵ به سمت اولنگ حیدر به راه افتادیم. علی صنعتی سرقدم و سعید الهی عقب‌دار تیم معرفی شدند.

پیمایش درون دره‌ها و جنگل‌های اُرس هزار مسجد، و طبیعت بکر و شاداب منطقه افراد تیم را به وجد آورده بود.

بنای تیم، رفتن به اولنگ حیدر (یا نورعلی) بود، در ساعت ۹:۳۰، چهار نفر از اعضا به همراه سرپرست برنامه از تیم جدا شدند و به سمت قله هزار مسجد (به ارتفاع ۳۱۰۰ متر) به راه افتادند. تیم قله، پس از پیمایش ۵/۷ کیلومتر و افزایش ارتفاعی حدود ۱۰۰۰ متر، در ساعت ۱۳ موفق به صعود قله هزارمسجد شدند.

تیم دیگر نیز ساعت ۱۱:۳۰ به اولنگ حیدر رسیدند و مسحور چشم انداز زیبای این منطقه شدند. زمینی پوشیده از علف های سبز که با کوههای مزین به درختان اُرس محصور شده و هر بیننده ای را مجذوب خود می کند.

در مسیر بازگشت، در حالی که همنوردانی که در اولنگ حیدر به ارتفاع ۲۱۰۰ متر بودند و کمی خنکی هوا را احساس می‌کردند، اعضای تیم قله در سرما و تگرگ ناگهانی که حدود نیم ساعت طول کشید، به سوی پایین در حرکت بودند.

منطقه زیبا و چشم نواز اولنگ حیدر همنوردان را بسیار به سر ذوق آورده بود. تعدادی از این همنوردان نیز به سمت یال مشرف به آبشار زو سیاه رفته و در آنجا پیمایش کردند.

در نهایت دو تیم قله و اولنگ حیدر در ساعت ۱۵:۳۰ بعدازظهر، در همان محلی که صبح از یکدیگر جدا شده بودند به همدیگر رسیدند و کل تیم در ساعت ۱۶:۳۰ به عرب چاه رسیدیم.

اعضای تیم قله مشغول صرف ناهار و سایر همنوردان مشغول چیدن کوله‌ها در کفی تراکتورها شدند. ساعت ۱۷:۱۵ با انرژی و سرحال از دیدن طبیعتی چنین بکر و دلربا به سمت روستا به راه افتادیم.

ساعت ۱۹:۳۰ به روستا رسیدیم و پس از نیم ساعت که همنوردان مشغول جابجایی لوازم و همچنین خرید لبنیات محلی شدند به سوی مشهد به راه افتادیم. ساعت ۲۴ پس از یک برنامه به یاد ماندنی به مشهد رسیدیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *