گزارش برنامه روز جهانی کودک و محیط زیست
۱۳۹۸-۰۷-۲۳
گزارش برنامه قله شاه البرز – مهر ۹۸
۱۳۹۸-۰۸-۰۲
برنامه صعود به قله تیغ اره طبق تقویم شش ماهه باشگاه کاویان، روز ۱۹ مهرماه به سرپرستی سعید پیوندی برگزار شد.
 
قله‌ تیغ اره با ارتفاع تقریبی ۲۸۵۵ متر از سطح آب‌های آزاد، یکی از قلل رشته‌کوه بینالود به شمار می‌رود که در نزدیکی روستای خرو از توابع شهرستان نیشابور قرار دارد. 
ساعت ۵:۳۰ صبح روز جمعه، به اتفاق ۲۶ نفر از همنوردان و به وسیله‌ دو دستگاه مینی‌بوس از میدان استقلال مشهد، به سمت روستای خرو به راه افتادیم. پس از حدود دو ساعت به روستا رسیده و با ملحق شدن یک همنورد دیگر به مسیر خود در دره‌ سمت راست روستا ادامه دادیم.
 
 
تیم به سرقدمی رضا سعیدی، عقبداری امیرحسین سعیدی و امدادگری فاطمه قانعی به حرکت خود ادامه داد. ضمن اینکه پوریا حنفی به عنوان سفیر محیط زیست برنامه معرفی شد.
مسیر خاکی حدودا ۶ کیلومتر و خوشبختانه هموار است. ساعت ۸:۱۵ دقیقه به ابتدای مسیر پیمایش رسیدیم و  حرکت در میان دره‌ فرعی سمت چپ به سمت بالا آغاز شد.
 
 
با وجود شیب نسبتا تند مسیر، گروه با آرامش و پیوستگی و نظم عالی، پس از حدود ۴۵ دقیقه پیمایش به محل قنات و باغات انتهای دره رسیده و به منظور صرف صبحانه توقف کردیم.
پس از صرف صبحانه و کسب انرژی، مسیر در امتداد پاکوب به سمت چپ و تا ابتدای یال ادامه یافت. در بین راه، باغات سیفی جات و خانه‌های چوپانی نمایان شد و به زیبایی مسیر افزود.
 
 
یال منتهی به قله، با نزدیک شدن به انتهای خود کمی افزایش شیب دارد که نیازمند پیمایش آهسته‌تر جهت حفظ انرژی است. در نهایت تمامی اعضای گروه در ساعت ۱۳ بر فراز قله‌ تیغ اره ایستادیم.
 
 
پس از ثبت عکس دسته جمعی و هم‌فکری، تصمیم گرفتیم با توجه به مساعد بودن هوا، ناهار بر روی قله صرف شود. پس از حدود ۴۵ دقیقه استراحت و صرف ناهار، به سمت پایین حرکت کردیم.
 
 
مسیر برگشت تا پای کار ۲ ساعت زمان برد و حدود ساعت ۱۶:۴۵ دقیقه همه‌ همنوردان سالم و شاد سوار مینی‌بوس‌ها شدیم و در ساعت ۱۹:۳۰ به مشهد رسیدیم.
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *