گزارش برنامه سفر به شیراز – ۲۷ فروردین تا یکم اردیبهشت
۱۳۹۸-۰۶-۳۰
گزارش برنامه صعود به قله سیاه سنگ – ۳۱خرداد۹۸
۱۳۹۸-۰۶-۳۱

برنامه گردشگری سفر به شهر وان ترکیه طبق تقویم شش ماهه باشگاه کاویان، روزهای ۹ تا ۱۷ خردادماه ۹۸ به سرپرستی کوروش مقصودی برگزار شد.

در ساعت ۱۵:۳۵ نهم خرداماه به همراه ۳۶ نفر از اعضای باشگاه، با قطار ۴ تخته رهسپار تبریز شدیم. پس از گذشت ۲۴ ساعت به این شهر رسیدیم و در یک خانه بومگردی مستقر شدیم.

صبح روز ۱۱ خرداد ساعت ۷:۴۰ از تبریز به سمت شهرستان خوی حرکت کردیم و ساعت ۱۲:۱۵ وارد ترمینال خوی شدیم. بالافاصله بوسیله دو دستگاه ون بنز ترک به سمت مرز رازی حرکت کردیم. تا مرز ۶۰ کیلومتر مسافت بود و به محض رسیدن به مرز، تشریفات خروج از مرز انجام شد که خوشبختانه خلوت بود. بعد از گذشتن از مرز دوباره سوار ون ها شدیم و مسافت ۱۰۰ کیلومتری مرز تا شهر وان را طی کردیم و به هتل محل اقامت رسیدیم.

پس از استقرار در هتل برای صرف ناهار و گشت در شهر عازم شدیم.

صبح روز ۱۲ خرداد تور گشت دریاچه را انجام دادیم که شامل بازدید از جزیره آکدامار، خانه گربه ها، کارگاه نقره سازی و قلعه تاریخی وان بود.

روز ۱۳ خرداد عازم شهر تاتوان در ۱۳۵ کیلومتری وان شدیم و از دریاچه آتشفشانی نمرود که بزرگترین دریاچه آتشفشانی ترکیه و دومین دریاچه آتشفشانی بزرگ در جهان است، بازدید کردیم.

در روز ۱۴ خرداد از آبشار زیبای مرادیه که در ۸۸ کیلومتری شهر وان به سمت شمال قرار دارد، بازدید کردیم.

در روز ۱۵ خرداد ساعت ۱۱ به سمت مرز ایران حرکت کردیم که مرز تا حدودی شلوغ بود. پس از انجام تشریفات گمرکی به سمت شهر خوی و در نهایت ساعت ۲۱:۳۰ به تبریز رسیدیم.

صبح روز ۱۶ خرداد ساعت ۱۰:۳۰صبح از تبریز با قطار به سمت مشهد حرکت کردیم و ساعت ۱۰:۳۰روز ۱۷ خرداد ۹۸ برنامه پایان یافت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *