معرفی برنامه قله سه چینگه
۱۳۹۷-۰۲-۱۷
گزارش برنامه دره ارغوان ۲۴ فروردین ۹۷
۱۳۹۷-۰۱-۳۰

برنامه دو سطحی صعود به قله یامان داغی و گردشگری روستای درکش روزهای ۲۴ و ۲۵ فروردین ماه ۹۷ به سرپرستی محمد موسوی و زهرا اقبالی برگزار شد.

ساعت ۶ و ۴۰ دقیقه صبح روز جمعه، بعد از حضور همنوردان، از میدان استقلال مشهد به وسیله یک دستگاه اتوبوس به سمت شهر بجنورد حرکت کردیم. صبحانه در شهر فاروج صرف شد و ساعت ۱۲ ظهر، به روستای درکش که ۵۵ کیلومتر بعد از بجنورد قرار دارد رسیدیم و در منزل روستایی که از قبل هماهنگ شده بود، مستقر شدیم.


بعد از آماده کدن کوله ها و گذاشتن وسایل اضافه، همه ۳۱ نفر شرکت کننده در برنامه راهی دره شدیم و به سمت آبشار درکش به راه افتادیم. رضا سعیدی به عنوان سرقدم و محسن حسین زاده به عنوان عقبدار معرفی شدند.

بعداز گذشتن از مسیری که در برخی نقاط شیب زیادی داشت، به آبشار چهارم رسیدیم و برای ناهار استراحت کوتاهی داشتیم و در نهایت از همان مسیر به سمت روستا برگشتیم.

در این پیمایش حدود ۷ کیلومتر به صورت رفت و برگشت کوهپیمایی داشتیم و ساعت ۱۸ به منزل رسیدیم.

تیم زمان کافی برای استراحت داشت و ساعت ۲۲ خاموشی اعلام شد.

تیم ۱۳ نفره صعود به قله، ساعت ۵ صبح روز شنبه ۲۵ فروردین از خواب بیدار شدیم و نیم ساعت بعد روستای درکش را برای صعود به قله یامان داغی ترک کردیم. به دلیل شرایط آب و هوایی مسیر صعود از دره جوزک که مسیر کوتاه تری تا قله دارد، انتخاب شد. با اتوبوس به ابتدای مسیر رفتیم و ساعت ۶ پیمایش را آغاز کردیم. رضا سعیدی به عنوان سرقدم و محسن حسین زاده به عنوان عقبدار معرفی شدند.

هوا ابری همراه با بارش نم نم باران بود و ارتفاعات با وجود مه زیبایی فوق العاده ای داشت.

بعد از حدود یک ساعت پیمایش، برای صرف صبحانه توقف کوتاهی داشتیم و سپس مسیر را به سمت چشمه گلک ادامه دادیم.

از اینجا به بعد شدت بارش باران زیاد شد! به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی و گل آلود شدن پاکوب که پیمایش را به شدت سخت و کند می کرد، از صعود به قله منصرف شدیم و تصمیم گرفتیم پس از رسیدن به چشمه مسیر را به سمت روستای درکش تغییر دهیم.

ساعت ۱۰ به چشمه رسیدیم. پس از صرف تنقلات به سمت روستا حرکت کردیم و پس از عبور از چشمه نرگسلو ساعت حدودا ۱۴٫۳۰ به روستا رسیدیم و در منزل روستایی همراه با تیم پیمایش جنگل نهار خوردیم.

در این برنامه ۸ ساعته، حدود ۱۳ کیلومتر پیمایش کردیم و حدود ۱۰۰۰ متر ارتفاع گرفتیم.

تیم ۱۸ نفره کوهپیمایی نیز ساعت ۷صبح از خواب بیدار شدیم و با توجه به بارندگی شدید ساعت ۹ به سمت دره هاور حرکت کردیم.
تیم به سرقدمی ایلناز نوشادی و عقبداری محسن معین درباری از کنار رودخانه که همراه با فراز و نشیب هایی بود حدود ۶ کیلومتر پیمایش کردیم، ضمن اینکه در تمام مدت بارندگی ادامه داشت و هوا بسیار مطبوع و لطیف بود.


مسیر را تا ابتدای شروع حلقه هاور ادامه دادیم اما به دلیل تنگ شدن مسیر دره و بالا آمدن آب و پیش بینی وقوع سیل، از ادامه مسیر منصرف شدیم و به سمت روستا برگشتیم.

ساعت ۱۶:۳۰ همه اعضای تیم در حالیکه از خاطره یک روز بارانی و زیبا سرشار بودیم به سمت شهرمان به راه افتادیم و ۲۲:۳۰ به مشهد رسیدیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *