معرفی برنامه این هفته: سد و آبشارهای زاوین
۱۳۹۶-۱۰-۱۲
گزارش برنامه دره کشوه ۱۴ اردیبهشت ۹۷
۱۳۹۷-۰۲-۱۷

برنامه پیمایش دره زو ارم شیروان طبق برنامه شش ماهه باشگاه کاویان، روز ۷ اردیبهشت ماه با حضور ۴۱ نفر از همنوردان و به سرپرستی فخری هاشمی برگزار شد.


ساعت ۶:۴۰ دقیقه صبح روز جمعه، از میدان استقلال مشهد به وسیله یک دستگاه اتوبوس عازم دره زیبای زو ارم در ٢٨ کیلومتری جنوب غربی شهرستان شیروان واقع در استان خراسان شمالی شدیم.

حدود ساعت ۱۱، تیم حرکت خود را از روستای زو ارم به سرقدمی افشین پیش بین، عقبداری پیمان پروان و امدادگری محبوبه استرجی آغاز کرد.

زوارم، که دره ای بکر با دیواره های بلند و صخره ای، باغ ها و درختان بلند، رودخانه و چشمه های آب که در فصل بهار مزین به گل های زیبای بهاری چون لاله های وحشی می باشد، بسیار زیبا و باشکوه به نظر می رسید و میزبان گردشگران و طبیعت دوستان زیادی بود.

مسیر خود را در کنار رودخانه به سمت بالادست ادامه دادیم و حدود ساعت ۱۴:۳۰ برای استراحت و صرف نهار در مکانی سرسبز و زیبا توقف کردیم و یک ساعت بعد به سمت روستا حرکت نمودیم.

پس از یک ساعت پیمایش، در مکانی زیبا کنار رودخانه به مدت ۴۵ دقیقه برای صرف چای آتیشی و گپ و گفت صمیمانه وقت گذراندیم.

سپس به سمت روستا حرکت نموده و حدود ساعت ۱۹ به روستای زو ارم رسیدیم، سوار اتوبوس شدیم و در نهایت با خاطری خوش از گذراندن روزی سبز و به یاد ماندنی در دامان امن طبیعت، ساعت ۲۳ به مشهد رسیدیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *