گزارش برنامه دریاچه ارواح و مرداب هسل – آذر ۹۷
۱۳۹۷-۰۹-۱۲
گزارش برنامه قله بِزد – ۱۶ آذر ۹۷
۱۳۹۷-۰۹-۲۰

برنامه پیمایش دره زشک تا دره کنگ کوچک، بر طبق تقویم شش ماهه باشگاه کاویان روز ۱۶ آذرماه به سرپرستی سعید پیوندی برگزار شد.

ساعت ۶:۴۵ صبح روز جمعه، به همراه ۱۹ نفر از همنوردان، از وکیل آباد ۳۵ به وسیله یک دستگاه مینی بوس عازم روستای زشک شدیم. ساعت ۷:۵۰ دقیقه در سه راهی چشمه قُلقُلی از مینی بوس پیاده شده و با سرقدمی و راهنمایی علی صنعتی و عقبداری سعید پیوندی، با پیمایشی حدودا بیست دقیقه ای به محل برکه (ابتدای مسیر قله چمن) رسیدیم.

آسمان صاف و هوای خنک پاییزی میزبان ما در منطقه بود. پس از حدود نیم ساعت صرف صبحانه، از کوچه مجاور خانه باغ، واقع در روبه روی برکه، به سمت یال شروع به حرکت کردیم. با توجه به شیب ملایم مسیر و توان جسمانی همنوردان جدیدی که به تازگی عضو باشگاه شده بودند، سرعت گام برداری آهسته بود. همچنین سعی شد مسیر پیمایش به سمت بالا از مسیر جاده انتخاب شود تا منجر به افزایش شیب و در نهایت خستگی همنوردان نشود.

پس از حدود یک ساعت پیمایش، به خط الراس رسیدیم. سرعت وزش باد افزایش یافته بود و جبهه هوای سرد و مه غلیظ از سمت قله شیرباد به سرعت به ما نزدیک می شد، بنابراین مسیر فرود به سمت دره کنگ کوچک را با سرقدمی سعید پیوندی و عقبداری محمد سیفی در پیش گرفتیم و کمی به سرعت حرکت گروه افزوده شد.

در ادامه مسیر به سمت دره کنگ کوچک، کمی با بارش رگباری باران مواجه شدیم. پس از کمی پیمایش و پس از بررسی مسیر توسط سرپرست برنامه، به سمت چپ تغییر جهت داده و وارد شیب  منتهی به دره کنگ کوچک شدیم. شیب ملایم، ولی به علت بارش باران کمی لغزنده بود.

خوشبختانه همنوردان بدون مشکل طی مسیر کرده و وارد دره کنگ کوچک شدیم. پس از مدتی پیمایش به سمت روستای کنگ، برای صرف چای و استراحت در یکی از باغات، پانزده دقیقه توقف داشتیم. در ادامه مسیر، گهگاه با بارش باران مواجه شدیم.

حدود یک کیلومتر مانده به روستا برای صرف ناهار توقف کردیم. سپس حدود ساعت ۱۳:۳۰ وارد روستای تاریخی و زیبای کنگ شدیم و چون زمان کافی در اختیار داشتیم، تصمیم بر این شد از داخل روستا نیز بازدید به عمل آوریم.

پس از بازدید از بافت تاریخی روستا، عکاسی و همچنین بازدید از اقامتگاه بوم گردی “کنگ کهن”، ساعت ۱۴:۴۵ به پارکینگ اصلی روستا رسیدیم. همنوردان در محل پارکینگ به تجدید قوا و خرید پرداختند. در ساعت ۱۵:۴۵ سوار مینی بوس شدیم و با تنی شاد و لبی خندان به مشهد برگشتیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *